Terasit

TANIMI:
Akrilik emülsiyon esaslı kullanıma hazır renkli sıva.Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma özelliği göstermesinden dolayı,tüm yapıların iç ve özellikle dış cephelerinde kaplama malzemesi olarak kullanılır.Suya ,deniz suyuna,soğuk ve güneşe dayanıklıdır.

KULLANILDIĞI YERLER:

Tüm yapıların dış cephelerinde Çimento bazlı sıvalar ve AKRİLİK MACUN uygulanmış Brüt betonlarda tamir ve düzeltmeleri yapılmış eski yüzeylerde kullanılır.

SARFİYAT:

3-3.5Kg/Mt2

KATI MADDE MİKTARI:

%60+-2 (ağırlıkça)

ÖZGÜL AĞIRLIĞI:

1.40 (+-)0.1gr/cm3 (20 C de)

KURUMA ZAMANI:

6-24 SAAT(20 C)

YÜZEY HAZIRLAMA:

TERASİT HAZIR RENKLİ SIVA Uygulanacak yüzeyler her türlü yağ,pas,kir ve varsa kabarmış tabakalardan temizlenir. AKRİLİK MACUN İLE Yüzey çatlakları ve varsa Sıva hataları düzeltilir.

KULLANMA ŞEKLİ:

TERASİT Homojen bir uygulama kıvamına gelinceye kadar gerekirse su ilave edilerek karıştırılır.Paslanmaz çelik veya plastik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalıdır.Uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır. İstenilen desene göre dikey,yatay veya yuvarlıyarak plastik mala ile hep aynı yönde iyice bastırılarak uygulanmalıdır.Geniş yüzeylerde ek yeri olmaması ve renk geçişlerinin uyumlu olabilmesi için kağıt bant kullanılmalı, TERASİT sertleşmeden kağıt bant sökülmelidir.

DEPOLAMA:

Direkt güneş ışığına ve donmaya maruz kalmayan yerlerde 1 yıl

SAĞLIĞA ZARARLILLIK SINIFI:

B

Geri dönmek için tıklayın...