KABUK SIVA

Yeni, Hafif, Güçlü, Estetik
Dış Cepheler ve Merdiven Duvarları için
EN İDEAL MALZEME...
Macun üzeri uygulanabilir, yıkanabilir, başka malzeme gerektirmez!

Kabuk SıvaSeramik esaslı kabuk kırıkları ve yüksek mukavemetli akrilik reçineden mamül malzeme, kimyasal yapısı ve reçine kalitesine bağlı olarak; yüksek aderans, su geçirmezlik, tüm dış etkilere mukavemet, uzun ömürlülük gibi fiziksel niteliklere sahiptir.

Granit mermerin ana renkleri taşıması nedeni ile cephede granit mermer görüntüsü elde edilir. Kabuk yapısı nedeniyle de ç atlakları örter. Esnek yapısı ile hareket deformasyonuna dayanıklıdır.

Yıkanabilir, alev almaz, antibakteriyel özelliğe sahiptir. İç mekanlarda da rahatça kullanılabilir.

Kullanım Alanları: Her türlü yüzeye (beton, briket, gaz beton, sıva, tuğla ve benzeri mineral yüzeyler) uygulanabilen iç ve dış cephe kaplama malzemesidir.

Özellikler : Elastiktir, Su geçirimsizdir, Su buharı geçirgendir, Aderansı yüksektir, Uzun ömürlüdür. Çatlamaya karşı dirençli,yüksek elastikiyette bir kaplama olup iç ve dış mekânlarda kullanılabilir. Yüksek alkali direncine sahip, güneş ışınlarına, yağış, nem ve deniz kıyısındaki tuzlu neme karşı son derece dayanıklıdır. Su itici özelliği nedeniyle suyu geçirmez. Su buharı geçirgenliği sayesinde nemin dışarı çıkmasını sağlar.

Ürün Hazırlama: Geniş plastik bir Tekneye bir kova (15 litrelik) musluk suyu konulduktan sonra poşet ambalaj içerisinde kuru halde bulunan kıvamlaştırıcı toz bu suya boşaltılır. Daha sonra kabuklar bu suya dökülerek iyice ıslatılır. Plastik bidonda verilmiş olan bağlayıcı tutkal da karışıma ilave edilerek malzemenin topaklanmayacak şekilde karıştırılır ve harç kıvamı elde edilir.

Uygulama: Hazırlanan malzeme yüzeye Çelik mala ile uygulanır. Uygulama esnasında hava sıcaklığının 5 °C’nın altında olmamasına dikkat edilmelidir.

Not: Kabuk uygulamadan önce yüzeye kabuk sıva astarı çekilmelidir.

Ambalaj Şekli : 11 kglık torbalarda muhafaza edilmektedir. 11 kglık 1 torba ortalama 18 - 20 metre kare alan yapmaktadır.

Uygulanışı

Uygulanışı

             

Bazı Uygulamalarımız

                         

Kabuk Sıva Çeşitleri