AKRİLİK MACUNU

TANIMI:
Akrilik kopolimer esaslı esnek yapıda dış cephe dolgu ve yüzey düzeltme macunudur

KULLANILDIĞI YERLER:

Dış cephe macunu özellikle dış cephelerdeki beton gaz beton veya sıva gibi mineral esaslı yüzeylerin dolgu ve yüzey düzeltmesinde güvenle kullanılabilecek bir malzemedir.

SARFİYAT:

Yüzey porpzite ve emiciliğine bağlı olarak tek katta ortalama 1000-1500 gr/m2

İNCELTME:

Uygulama sırasında en çok % 5 su ile inceltilerek kullanılır.

KURUMA ZAMANI:

RENK

Kirli Beyaz

PARLAKLIK

Mat

YOĞUNLUK

1.7 ± 0-1 gr/ml

VİSKOZİTE

15000 ± 3000 Cp

KATI MADDE

% 78-80

UYGULAMA:

Dış cephe macunu uygulanacak yüzeyler sağlam, kuru ve temiz olmalıdır. Yüksek emici ve tozuyan yüzeylere bir kat İzolan uygulaması yapılmalıdır. Uygulama sırasında yüzey atmosfer sıcaklığı en az + 5 'C de olmalıdır. Bol esinti ve direkt güneş ışığı altında uygulama yapmayınız. Birinci kat uygulama tamamen kuruyup sertleştikten sonra yaklaşık 24 saat içinde kat uygulama yapılır. Tek işlemde 3 mm den fazla kalınlıkta uygulama yapmayınız.

ÖZELLİKLER:

Dış cephe macunun esnek yapısı sıva çatlakları problemini ortadan kaldırır. Bu çatlaklardan zamanla içeri su girmesiyle oluşacak rutubet ve dökülmeleri engeller. Atmosfer şartlarına olan dayanımı bilinen dispersiyon tip yüzey düzeltme macunlarına göre çok daha güçlendirilmiştir. Üzerine uygulanacak sonkat boya sarfiyatında büyük tasarruf sağlar. Yüksek teneffüs kabiliyetine sahiptir. Kullanımı son derece basit olduğundan zaman ve işçilikten kazandırır.

DEPOLAMA:

Direkt güneş ışığına ve donmaya maruz kalmayan yerlerde 1 yıl

Geri dönmek için tıklayın...