Akrilik

TANIMI:
Akrilik kopolimer esaslı, dış etkenlere dayanıklı bir dış cephe son kat boyasıdır. Her türlü yüzeye mükemmel bir yapışma gösterir. Suya, deniz suyuna, soğuk ve güneşe dayanıklıdır. Teneffüs etme özelliği ile duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar.

KULLANILDIĞI YERLER:

Tüm yapılar dış cephelerinde Çimento Bazlı Sıvalar ve AKRİLİK MACUN uygulanmuış Br üt Betonlarda ve Tamir ve düzeltmeleri yapılmış eski Yüzeylerde kullanılır.

SARFİYAT:

4-5 Mt2/Kg tek katta

KATI MADDE MİKTARI:

%60+-2 (ağırlıkça)

ÖZGÜL AĞIRLIĞI:

1.40 (+-)0.1gr/cm3 (20 C de)

KURUMA ZAMANI:

Dokunma Kuruması=30-60 dakika (20 C de)
Tam Kuruma =24 saat

YÜZEY HAZIRLAMA:

AKRİLİK DIŞ CEPHE Boyası uygulanacak yüzeyler her türlü yağ, kir, pas ve varsa kabarmış tabakalardan temizlenir. Yüzey çatlakları ve sıva hataları PEN AKRİLİK MACUN ile düzeltilir ve boya uygulamasına başlanır.

KULLANMA ŞEKLİ:

Yüzey hazırlığı yapılmış cephelere ilk kat için 2 hacim PEN AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI bir hacim su ile inceltilerek fırça veya rulo ile uygulanır. Yaklaşık 2 saat beklenerek inceltilmeden ikinci kat olarak tatbik edilir. Uygulama esnasında özellikle bina dış cephelerinin direkt güneş ışığına maruz kalmamasına dikkat edilmeli, mümkün olduğunca gölgeli cephelerde çalışılmalıdır. Uygulama yapılmış yüzeylerin 6-8 saat yağmur ve su ile teması önlenmelidir.

DEPOLAMA:

Direkt güneş ışığın ve donmaya maruz kalmayan yerlerde 1 YIL saklanır.

SAĞLIĞA ZARARLILLIK SINIFI:

B

Geri dönmek için tıklayın...